Polaris F 301W

Polaris F 301W

Nová vylepšená barva SEMIFRESCH skupiny „SAMOR Inetrnational group“ se zaměřením na všechny druhy papíru, ale především na natírané papíry matné.

Proto, aby barva měla dobrou odolnost proti oděru obsahuje veké množství vosků a parafínů. Je proto s úspěchem používána pro tisk zakázek, kde po tisku následuje knihařské zpracování.  Zvýšení kvality se projevuje zvýšením barevné intenzity , lesku, odolnosti proti oděru a stabilitou.

Speciální komponenty receptur škálových barev jsou přizpůsobeny jednotlivým technologickým postupům při jejich výrobě. Přesně regulované podmínky výroby podporují dobré a stabilní obalení pigmentů pojidlem. Komponenty pojidel jsou vybrané tak, aby vyhovovali pigmentům a podporovali proces smáčení.

Barva zasychá velmi rychlým zapíjením a částečnou oxidací. Je vhodná k okamžitému potisku rubové strany a rychlému dokončujícímu zpracování. Má dobrou odolnost proti oděru, intenzivní barevnost a vysoký lesk. Vyznačuje se též vysokou tolerancí vůči vlhčicímu roztoku a má stabilní rovnováhu mezi barvou a vodou.

Odolnosti podle DIN 16524/25

 Světlo WSalkoholředidlazásady
žlutá 5
purpurová 5
azurová 8
černá 8

Poznámka: Barva je velmi odolná proti oděru a má optimální nárůst tiskového bodu.