Polaris N 301

Polaris N 301

Nová vylepšená barva SEMIFRESCH skupiny „SAMOR Inetrnational group“ se zaměřením na všechny druhy papíru, ale především na natírané papíry matné.

Proto, aby barva měla dobrou odolnost proti oděru obsahuje veké množství vosků a parafínů. Je proto s úspěchem používána pro tisk zakázek, kde po tisku následuje knihařské zpracování. Zvýšení kvality se projevuje zvýšením barevné intenzity , lesku, odolnosti proti oděru a stabilitou.

Speciální komponenty receptur škálových barev jsou přizpůsobeny jednotlivým technologickým postupům při jejich výrobě. Přesně regulované podmínky výroby podporují dobré a stabilní obalení pigmentů pojidlem. Komponenty pojidel jsou vybrané tak, aby vyhovovali pigmentům a podporovali proces smáčení.

Barva zasychá oxidací. Je vhodná k okamžitému potisku rubové strany a k rychlému dokončujícímu zpracování. Má vysokou odolnost proti oděru, intenzivní barevnost a vysoký lesk. Vyznačuje se též vysokou tolerancí vůči vlhčicímu roztoku a má stabilní rovnováhu mezi barvou a vodou.

Je vhodná pro natírané papíry matné, natírané kartony a i na bezdřevý ofsetový papír. Při přidání kyslíkatého sušidla, cca 2 – 3%, je možné barvu použít i na nesavé materiály. (alupapír)

Barva zasychá po cca 4 hodinách na válcích a po 8 hodinách v barevnici.