O nás

Firma NIKOTISK zahájila svoji činnost v roce 1993  s cílem zajistit tiskárnám vysoce kvalitní materiály pro předtiskovou přípravu, to znamená materiály pro výrobu tiskové formy.

Jednalo se především o tiskové desky s doprovodnou chemií, montážní fólie, a ostatní pomocné produkty pro montáž. Do konce roku 1998 firma pracovala jako sdružení dvou fyzických osob BRIGANTI, NIKODEM, a v průběhu svoji činnosti získala celou řadu stálých a významných zákazníků po celé České republice.

Koncem roku 1998 byla zjevná  snaha  některých  konkurenčních  firem o možnost  sloučení se  s firmou NIKOTISK a  následně ve formě  většího subjektu získat větší množství zákazníků a získání i většího vlivu a významu  v oblasti zásobování tiskáren polygrafickými materiály.

S tímto záměrem však majitelé nemohli souhlasit a proto byla ke konci roku 1998 zaregistrována jako právnická osoba, nová firma NIKOTISK, s.r.o, která kontinuálně navázala na činnost sdružení  BRIGANTI, NIKODEM – NIKOTISK.

 Od samého začátku činnosti firmy NIKOTISK, s.r.o. jsme se orientovali na dodavatele z oblasti severní Itálie  a později z celé Evropy i ze zemí třetího světa.  Ke kompletnímu sortimentu materiálů pro předtiskovou přípravu přibyla i ucelená nabídka strojů a zařízení pro zpracování ofsetové tiskové desky, materiálů pro tisk, jako ofsetové barvy, flexobarvy, ofsetové potahy, mycí a čistící prostředky a kompletní poradenství, technologická podpora a servis.

Dodávaný sortiment polygrafických materiálů v originální kvalitě je produktem dlouhodobě vyvíjených a neustále vylepšovaných technologických  postupů. Materiály tak  vyhovují těm nejpřísnějším požadavků na kvalitu požadovanou konečným zpracovatelem. Logisticky uspořádané a organizované skladové hospodářství je zárukou plynulých dodávek v požadovaném množství a termínu. Je možné kdykoli využít týmu proškolených odborníků při řešení vyskytnuvších se problému. Se všemi výrobci a dodavateli má společnost podepsány smlouvy o výhradním zastoupení pro Českou republiku.